כאבי ראש רפואה סינית תזונה תזונה
חיפוש :

דיקור סיני


הרעיון שעומד מאחורי הדיקור הסיני הוא להחזיר בעדינות את האיזון לגוף, ע"י גירוי עדין של הנקודות המתאימות. בעזרת דיקור סיני, יכולה המטפלת לאותת לגוף ולכוון את האיברים הפנימיים כמו הלב, הכבד, הטחול או הריאות, לחזור ולתפקד באופן הרמוני וסדיר.

לפי התיאוריה שעומדת מאחורי שיטת הדיקור הסיני, יש לנו שנים עשר איברים פנימיים עיקריים. לכל איבר יש תפקודים מסוימים אשר שומרים על הבריאות והאיזון שלנו. למשל הטחול שלנו אחראי על הנעה ושינוע של המזון שנכנס לגוף והפיכתו לתמצית שמזינה את הרקמות, התאים, השרירים והעצמות שלנו. הכבד אחראי על ניקוי הרעלים מהדם והזרמת דם נקי לכל הגוף. לכל איבר מעין שליח שהוא בעצם ערוץ אנרגטי (מרידיאן) שאחראי על כך שהאיבר יתפקד היטב. לאורך הגוף ולרוחבו פרושה מערכת מרידיאנים ענפה שמזכירה קצת את מערכת העצבים שלנו. אם יש שיבוש בתפקוד האיבר הפנימי, זה יבוא לידי ביטוי בכאב לאורך המרידיאן שלו. אם יש שיבוש שהוא עמוק יותר, זה יכול לפגוע באיבר עצמו.

כאשר תפקוד של איבר אחד או יותר משתבש, זה יכול להשפיע על איברים נוספים ולגרום לכאב, אי נוחות, או לשיבוש  באורח החיים שלנו.

אחרי שיש אבחנה וברור איזה איבר יצא מאיזון ומה הוא צריך כדי לחזור לתפקוד תקין, נכנס הכלי הטיפולי של הדיקור הסיני. הדיקור הסיני מתבצע לאורך המרידיאן של האיבר הרלוונטי, על נקודות שמשפיעות ספציפית על תפקוד מסוים. למשל על מרידיאן הריאות יש נקודות שמשפיעות על שיעול, מסלקות ליחה ומרחיבות את בית החזה. על מרידיאן המעי הגס, יש נקודות שמטפלות בעצירות ע"י הנעת המעיים או לחלוח שלהם, במקרה שהיציאות הן קשות יבשות.

דיקור סיני, הוא טיפול עדין ומרגיע, והוא מתבצע באווירה נינוחה ומכילה. אחרי הטיפול תהיה לרוב תחושה של שלווה, אנרגיה נעימה שזורמת בגוף והתמלאות של המצברים.

 


יצירת קשר

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם2all - בניית אתרי אינטרנט