כאבי ראש רפואה סינית תזונה תזונה
חיפוש :

מהו דיקור יפני ובמה הוא שונה מדיקור סינילרוב, שיטות הטיפול השונות שואבות את הידע והניסיון שלהן ממסורת אחת עיקרית. אך הדיקור היפני שונה מרוב השיטות האחרות, בכך שהוא משלב יחד שתי מסורות רפואיות עתיקות ומפוארות: הרפואה הסינית, והרפואה היפנית.

מהו דיקור יפני?

דיקור יפני הוא שיטת טיפול עתיקת יומין שבמקורה צמחה מהרפואה הסינית, אך ברבות השנים היא נדדה ליפן שם שולבו בה דרכי טיפול נוספות  שפותחו בעיקר על ידי מאסטרים עיוורים. למשל ביפן פותחה שיטת אבחון שונה מזו שהייתה מוכרת עד אז, השיטה מדויקת להפליא, מפני שהיא מבוססת על חוש המישוש, המאפשר "ראיה" טובה יותר של המצב. - שיטת אבחון זו שמה את הדגש על אזורים ומצבים שונים שהם קריטיים להצלחת הטיפול, שהיו קרוב לוודאי "מתפספסים" באופן אחר: בפועל האבחון נעשה על ידי מישושן של נקודות קבועות בבטן, בצוואר, בברכיים והגב, ודרכו ניתן ללמוד על המתרחש בפנים, ולמעשה להבין את שורש הבעיה.

מהות הדיקור היפני

הדיקור היפני עוסק בעיקר במצבו הפנימי של המטופל. מתוך הנחת המוצא המרכזית שגוף האדם הוא בעל נטייה "לקבע" ולשמר את המחלות והנזקים איתם התמודד בעבר. קורה הרבה פעמים שמטופלים חוזרים להרגיש רע גם שנים לאחר ההחלמה, ללא הבנה אמיתית מדוע. הדיקור היפני מאפשר לאבחן את הבעיה  מהשורש שלה, ובמהותו הוא בוחן את מצבו הכללי של המטופל לרבות האיברים הפנימיים והמערכות השונות בגוף: מערכת העצבים, מערכת הדם, מערכת הלימפה ועוד בתהליך  הטיפול מושם דגש גם על סיפורי הפגיעות והכאב שנחוו בעבר.כך, אט אט  בעזרת תהליך  מעמיק ויסודי מושב לגוף האיזון הטבעי שלו והבעיות הרפואיות נפתרות מעצמן, באופן טבעי ופשוט.

שילוב בין מזרח ומערב

כידוע, סין ויפן אמנם קרובות זו לזו מבחינה גיאוגרפית, אך הן שונות מאד באופיין. על פי רוב, סין ידועה בצורת החיים הכפרית שלה, ואילו יפן מייצגת בדיוק את ההיפך - חיי עיר עשירים ו"מערביים" מאד. לשמחתנו, הדיקור היפני הוא תחום שממשיך להתפתח ולהיחקר עד עצם היום הזה, וזו הסיבה לכך שהוא נחשב ליעיל כל כך: מצד אחד הוא מבוסס על מסורות סיניות עתיקות, אך מנגד הוא נותן מענה מדויק  גם למחלות הנחשבות מערביות יותר כמו סכרת, לחץ דם,מחלות אוטואימוניות, בעיות סירקולציה, מחלות לב ומחלות שלא מקבלות מענה ברפואה הקונבנציונלית.

 

הניסיון הקליני של רעות

רעות מטפלת קרוב ל20 שנה ברפואה סינית, היא מתמחה בשיאצו, בדיקור, בדיקור אסתטי, ובטיפול בילדים.  בטיפולים שלה, התוצאות מדברות בעד עצמן, כאשר השינוי ניכר כבר בדקות הראשונות של הטיפול - החל מהפחתה ממשית בכאב, ועד לשיפור ברמת האנרגיה ומצב הרוח. כל הטיפולים במרפאה של רעות אינם פולשניים או כואבים, ולמעשה הם נינוחים ומרגיעים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטאלית.

ה"אני מאמין" של רעות

נקודת המפגש בין המטפל למטופל היא המפתח לריפוי, וממנה הכל מתחיל. מטרתם העיקרית של הטיפולים היא להשיב לגוף את האיזון הטבעי שלו, על ידי חידוש זרימתה של אנרגיית הצ'י - החוזרת למסלולה על ידי כוח הריפוי העצמי הקיים במטופל.

בטיפולים מושם דגש מיוחד על הגורמים שהביאו את המטופל או המטופלת למצב שבו הם נמצאים, נעשה ניסיון מעמיק ופורה להבין מהו השינוי שיש לעשות על מנת "להשיב למטופל/ת את שמחת החיים". אם אתם סובלים מפגיעות גופניות חדשות או חוזרות, חוויתם טראומה או שאינכם חשים מאוזנים, אתם מוזמנים להיפגש עם רעות וליהנות מטיפול חוויתי ומרגיע, ולהתוודע בעצמכם לכוחו של הריפוי המצוי בתוככם.


יצירת קשר

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם2all - בניית אתרי אינטרנט