כאבי ראש רפואה סינית תזונה תזונה
חיפוש :

רפואה אלטרנטיבית

רפואה אלטרנטיבית הינה רפואה המבוססת על ידע מסורתי שעובר אלינו מהדורות הקודמים לנו.

הרבה לפני שיכולנו להסתמך על בדיקות מעבדה ועל ידע מבוסס מחקרים, אבות אבותינו עסקו בריפוי בעזרת צמחי מרפא, אכילת מזונות עם איכויות מרפאות, טיפול במגע הקזת דם ועוד.

שיטות ריפוי אלו, הן לרוב שיטות שהתפתחו מתוך התבוננות בטבע, הבנת החוקיות שקיימת ביקום, כמו מחזור השמש והירח, עונות השנה המתחלפות, מחזורי החיים של בעלי החיים והצומח ועוד. מתוך כך, חיבור האדם לעצמו ולטבע הסובב אותו, חיוני הרבה פעמים על מנת לחזור לאיזון.
למשל: לאדם עייף, עצבני, עם נטייה ללחץ דם גבוה שיושב כל היום במשרד, מדבר בטלפון, ואין לו זמן לאכול – בנוסף לטיפול אותו יקבל, יכולה להיות לו הרבה תועלת מטיולים בחיק הטבע, אכילה מסודרת, שנת לילה טובה,  ופעילות פיזית מתונה ומרגיעה.

 הרפואה האלטרנטיבית רואה קשר הדוק בין המכאובים הפיזיים לבין המצב המנטאלי/רגשי בו נמצא האדם. היא מציעה פתרונות המבוססים על ריפוי מקור הכאב או חוסר האיזון ולא רק על הרגעה מיידית של הכאב.

למשל: אישה שעברה טראומה ולא יכולה להירדם בלילות מפני שהטראומה מציפה אותה בכל פעם בסוף היום- כשנהיה חשוך ושקט. הרפואה האלטרנטיבית, תציע דרך להתמודד עם הטראומה בתנאים מכילים ובצורה מבוקרת על מנת לאפשר לאישה לעבד את האירוע ולא לתת לו לנהל אותה שוב.

הרפואה האלטרנטיבית מביאה איתה התבוננות עמוקה, עם ניסיון להבין מה באמת המטופל צריך, למה הוא סובל מכאב או חוסר נוחות, ומה יכול לעזור לו לטווח הארוך – זוהי רפואה שהמטופל/ת והמטפל/ת מבינים שזהו תהליך אותו  יש לעבור, מעין מסע משותף שבסופו יצא האדם עם תובנות חדשות לגבי עצמו ואיך הוא מתנהל בעולם הזה באופן המיטיב עימו ביותר.יצירת קשר

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם2all - בניית אתרי אינטרנט