כאבי ראש רפואה סינית תזונה תזונה
חיפוש :

לא בא לי - הטיפול בחוסר תשוקה מינית על פי הרפואה היפנית

החורף כבר כמעט מאחורינו, תודות לגשמים שירדו, השדות ירוקים וימים אביביים מתחילים לצוץ עם ריח פריחה באוויר. האביב הוא הזמן בו הטבע מתעורר, אחרי תקופת החורף בה אנו נוטים להסתגר ולשמר את האנרגיה שלנו. האדם, כחלק בלתי נפרד מהטבע, מרגיש גם הוא את ההתעוררות והצורך לפרוץ החוצה ולחגוג את אנרגיית החיים. באביב, גם האנרגיה המינית רוצה לפרוץ החוצה ולתרום את חלקה למעגל החיים.

אולם, לא אצל כולם זה קורה, לא באביב  ולא בכלל.

ישנם מצבים שונים בהם גברים ונשים חווים חוסר בתשוקה מינית ובהנאה ממין. יכולות להיות לכך סיבות רבות. דרך ההסתכלות של הרפואה היפנית על מצבים כאלה, מאפשרת לנו לאבחן ולטפל במצבים של חוסר בתשוקה מינית ובהנאה ממין.

ישנם כמה היבטים שמשפיעים על האנרגיה המינית:

  • מצבים בהם יש חוסר איזון בטמפרטורה של הגוף: באזור האגן יש חוסר באנרגיה ובחום (כאבי גב, בצקתיות בפלג גוף תחתון, קור באזור האגן והבטן ועוד) ובאזור העליון של הגוף יש עודף וחום (תחושה של חום באזור החזה והראש, הזעות בפלג גוף עליון, דפיקות לב מהירות/חזקות, חרדות, כאבי ראש חזקים, לחץ דם גבוה, סומק בלחיים ועוד). זה מצב בו רוב האנרגיה והחום מתנקזים לחלק העליון של הגוף ואילו באזור האגן והאזור של אברי המין והרבייה, אין מספיק תנועה וחום ולכן התוצאה יכולה להיות- חוסר בתשוקה מינית.

 בעזרת דיקור סיני לשיפור ואיזון הוויסות של טמפרטורת הגוף: חימום פלג גוף תחתון- כמו כפות הרגליים והאגן, ובמקביל – טיפול שמרגיע ומוריד את עודף האנרגיה מפלג הגוף העליון. כך ניתן לווסת ולכוון את האנרגיה ש'ברחה' למעלה ויצרה סימפטומים של חום ואי שקט באזור החזה והראש, לכיוון פלג הגוף התחתון, שם היא הייתה חסרה וייצרה סימפטומים של חולשה וחוסר.

  • מצבים בהם יש בעיה של החזר דם ורידי (הדם שמגיע מרקמות הגוף ועולה בחזרה אל הלב באמצעות הורידים) להרבה אנשים ישנה בעיה בזרימת הדם הורידי לאזור הבטן והאגן, מפני שכדי להחזיר את הדם ללב, דרוש כיווץ של השרירים בנוסף למסתמים שנמצאים על גבי הורידים ולא מאפשרים לדם לזרום לכיוון ההפוך. זה מצב שמבטא דם תקוע, בלי תנועה וגם דם רעיל, דם ישן, שלא ממלא את התפקיד הפיזיולוגי שלו במחזוריות הזרימה בגוף. זה גם אומר שיש חוסר זרימה של דם לאזור הבטן, האגן ואברי הרבייה שיכול לגרום לעצירות, לכאבי ראש, לבעיות פוריות, בעיות במחזור ובין היתר גם לאובדן החשק המיני.

 אם אכן יש בעיה בהחזר הדם הורידי אל הלב, הטיפול מתמקד בדיקור סיני לשיפור זרימת הדם אל האגן. כמו כן, המטופל/ת מקבל/ת הדרכה לעיסוי יום יומי של אזור הירך הפנימית, על מנת לקדם את הטיפול ולשפר את זרימת הדם.

  • מעכבים רגשיים, כשמערכת העצבים נמצאת במצב של לחץ מתמשך, כמו בהתמודדות עם בעיות כלכליות, מלחמה, מצב של הישרדות מתמשך, או מצבים רגשיים קיצוניים, ישנו מנגנון עצבי/מכני שמעכב רבייה מבחינה הישרדותית ברמה הפיזיולוגית וברמה הרגשית.

בטיפול בדיקור סיני ללחץ, אני מחפשת סימנים המראים על סטרס מתמשך ומצבי עקה. אם אני מאבחנת מצב כזה, הטיפול יתמקד בהורדת רמת הסטרס והרגעת מערכת העצבים האוטונומית. כמו כן נחפש סימנים של נטייה לתגובה פסיכוסומטית של הגוף ונטפל בה כדי להרגיע את התגובה.

  • חוסר איזון מכני באזור האגן, לפעמים נמצא חוסר איזון של האגן כתוצאה מטראומה, בעיה מבנית מולדת, או בעיה שנוצרה בעקבות יציבה לא נכונה.

בטיפול בחוסר איזון באגן, אני משלבת טכניקות לאיזון האגן ביחד עם דיקור סיני לאיזון אגן ובמקרה הצורך בחימום והנעה של האגן.

  • גיל המעבר, בגיל המעבר שהרבה פעמים מתאפיין בעליה של חום למעלה: גלי חום, הזעות, דופק מהיר, סומק וחום בפלג גוף עליון לעומת קור ובצקות בפלג הגוף התחתון.

בטיפול בדיקור סיני לגיל המעבר המיקוד הוא באיזון הורמונלי ובחימום פלג הגוף התחתון במקביל להרגעת המערכת והורדת החום מלמעלה למטה לכיוון האגן ואברי הרבייה.יצירת קשר

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם2all - בניית אתרי אינטרנט