כאבי ראש רפואה סינית תזונה תזונה
חיפוש :

עיניים - הסיבות השונות לבעיות עיניים והטיפול בהן

בעיות עיניים

אם לפני כמה עשורים, אברי החישה שקלטו הכי הרבה מסרים מהסביבה, היו האוזניים, הרי שהיום בעידן המסכים החל מהטלוויזיה ועד הטבלתים, המחשבים והטלפונים החכמים, איברי החישה העיקריים הם העיניים. כמות המידע שמגיע אלינו למוח דרך חוש הראייה הוא עצום ולעיתים קרובות גם מוגזם באופן שיכול להציף אותנו ולגרום להתשה ולרגישות בעיניים.

בעיות עיניים יכולות להיות ספציפיות לעיניים כמו בעיות ניווניות, הפרדות רשתית, פגיעה בכלי דם של העין, פגיעה בעצב הראייה, וירידה בראייה, או חלק ממחלות ובעיות אחרות בגוף כמו בעיות סוכרת, לחץ דם, מערכת חיסון ואלרגיות שונות, צוואר מאוד מתוח ונוקשה ועוד.

דיקור סיני לבעיות עיניים הוא טיפול מאוד אפקטיבי, זה טיפול שמאפשר קודם כל העלאת רמות חמצן בדם ובנוסף שיפור משמעותי בהספקת הדם העשיר בחמצן אל אזור מרכז הראייה במוח.

להלן מספר בעיות בריאות אשר יכולות לערב בתוכן פגיעה בעיניים:

  • צוואר מתוח ועמוס - בדרך כלל כתוצאה ממתח ברמה היום יומית, או מטראומה כמו תאונה, או פציעות ספורט. המתח בצוואר עלול לחסום זרימה של דם וחמצן לעיניים ולהשפיע לרעה על איכות הראייה. שחרור השרירים המתוחים בעזרת דיקור סיני לעיניים, ישפר באופן מידי את מצב העיניים.
  •  לחץ דם גבוה -  יביא ללחץ תוך עיני וישפיע על העיניים. דיקור להורדת לחץ דם ישפר את הלחץ התוך עיני.
  • לחץ דם נמוך – זהו מצב הדומה לזרם מים חלש בברז שניתן לראות שהמים יוצאים בזרזיף קל שלא ממלאים את כל הצינור של הברז. באותה מידה לחץ דם נמוך לא מאפשר לדם למלא את כל כלי הדם ואספקת הדם לכל התאים בגוף היא דלה וחסרה בחומרי הזנה, גם לעיניים לא מגיע מספיק דם והדם שמגיעה לא מזין בצורה טובה את העיניים. דיקור סיני ללחץ דם נמוך, יכול להעלות ולשפר את איכות וכמות הדם המגיעה לעיניים.
  • סוכרת ובעיות בחילוף חומרים של סוכר (שזה לא בהכרח סוכרת)– מצב המשפיע בצורה ישירה על כל תא בגוף. העיניים קשורות לתהליך יצור האנרגיה בתאים ולסוכר, לכן הן קשורות מאוד ומושפעות מבעיות סוכר, בסוכרת נראה הרבה פעמים את מחלת הגלאוקומה-לחץ תוך עיני כתוצאה מסוכרת. העיניים הן צרכן החמצן השני בגוף אחרי המוח. דיקור סיני לסוכרת יכול לשפר את מצב העיניים.
  • אלרגיות, עיניים אדומות ודומעות, גרד בעיניים, עיניים הדומעות ברוח- אלו בדרך כלל בעיות הקשורות למערכת החיסון שעובדת בחוסר איזון ולכבד שקשור לסינון רעלים מהדם ולזרימה תקינה של דם בכל הגוף. טיפול בדיקור סיני לאלרגיות, לאיזון מערכת החיסון לאיזון וויסות הכבד, יעזור למנוע תגובות אלרגיות שונות בעיניים.

למטופלים המגיעים עם בעיות עיניים, יש מגוון עצות וטיפים לתמיכה בדיקור סיני לעיניים וניתן לקדם ולתמוך בטיפול על ידי עיסויים באזורים שונים בגוף. כמובן שתזונה עשירה ומגוונת, פעילות גופנית מתונה, שינה טובה יתרמו גם הם לשיפור הראייה ובעיות בעיניים.

 


יצירת קשר

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם2all - בניית אתרי אינטרנט