כאבי ראש רפואה סינית תזונה תזונה
חיפוש :

הפתרון לכאבי גב -

לעתים קרובות אנשים סובלים מכאב גב כרוני/אקוטי מאוד מטריד ומפריע להם לשגרת יומם. הם מגיעים אלי לקליניקה לאחר שהם ניסו כבר המון שיטות טיפול עם הצלחה מועטה או ללא הצלחה כלל. דיקור סיני לכאבי גב משולב עם שיטות טיפול אורתופדיות מביא להקלה ואף לפתרון בעיות הגב.

הסיבות לכאבי גב יכולות להיות סיבות מבניות מולדות כמו חוסר איזון של האגן, מבנה מעוקל של עמוד השדרה כמו האות s – סקוליוזיס.  מבנה לורדוזי-כשהאגן נוטה לבלוט החוצה ואחורנית ולייצר לחץ על החוליות התחתונות. קיפוזיס- כשהחלק העליון של עמוד השדרה מתעקל קדימה ויוצר מעין גיבנת.

בעיות מבניות אלו יכולות להשפיע על כל המבנה בכל הרמות, מרמת השרירים, הרקמות הרכות, העצמות ועד לאיברים הפנימיים עצמם שנמצאים תחת הלחץ של העיוות המבני. לכן נראה הרבה פעמים שכאב הגב מלווה בבעיות פנימיות כמו בעיות עיכול, עצירות, בעיה בכליות, בכבד, כיס המרה ועוד.

סיבה נוספת לעיוותים מבניים היא טראומות למיניהן כמו תאונות דרכים: כשלרוב התוצאה היא צליפת שוט, תאונות עבודה ותאונות בכלל. גם פה ישנן השלכות על כל המבנה: שלד, שרירים, לחץ עצבי שיכול לגרום לנימולים בגפיים, איברים פנימיים.

עוד סיבה, שהיא הסיבה העיקרית לכאבי גב וגם הסיבה שרוב האנשים סובלים ממנה, היא שחיקה, עומס יתר על חוליות הגב ושימוש לא נכון בגוף. הגב שלנו בנוי מחוליות רבות : 7 חוליות צוואר- סרויקליות, 12 חוליות שמקבילות לבית החזה – טורקליות, 5 חוליות של הגב התחתון-לורדוזיות ו5 חוליות מאוחות של עצם העצה-סקרום, כשבין החוליות ישנו מבנה סחוסי שמאפשר תנועה, גמישות ובלימת זעזועים. אמנם המבנה המפרקי של הגב מאפשר לנו גמישות ותנועה, אך מעצם היותו מפרק, הוא מקום יותר רגיש, חלש וחשוף לפגיעות שונות כמו שחיקת סחוסים, פריצת דיסקים, שינויים ניווניים, דלקות ופגיעות חיצוניות.

בטיפול בדיקור לכאבי גב, אנו מתייחסים לכל מה שעבר על הגוף, כדי לאתר את הפגיעה הראשונה שנגרמה ולטפל בגוף בצורה הוליסטית על מנת לאפשר לגוף להתמודד בצורה הטובה עם הכאב בהווה.

לדוגמה: נפילה ופגיעה בעצם הזנב, אפילו אם אירעה בילדות והמטופל אינו זוכר אותה, עלולה לגרום לעיוות של עמוד השדרה (עצם הזנב הינה הבסיס של עמוד השדרה ויש לה השפעה קריטית על המבנה שלו), אם עצם הזנב עקומה, היא עלולה לגרום למגוון בעיות גב כמו גם לבעיות גניקולוגיות, בעיות עיכול ועוד. לכן, כדי לטפל בבעיה העכשווית, עלינו לוודא שעצם הזנב נמצאת במקומה ואם לא, עלינו לטפל בה כבסיס לטיפול בבעיית הגב.

לטיפול בדיקור לכאבי גב יש מגוון רחב של כלים טיפוליים הן בבעיות המבניות והן באיזון האנרגטי של הגוף. מתוך אמונה שטיפול רק באחד מהאספקטים יוכל להביא להקלה רגעית אבל כל עוד לא נטפל באספקט השני, הבעיה תחזור על עצמה.

לסובלים מכאבי גב, מומלץ מאוד:

  •  לעסוק בפעילות גופנית מתאימה ליכולת הפיזית ולמצב הגופני.
  • להוריד עומסים מהגב.
  • לתרגל יציבה נכונה.
  • לחזק שרירי גב ובטן על מנת לקבל תמיכה טובה בעמוד השדרה.


יצירת קשר

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם2all - בניית אתרי אינטרנט