כאבי ראש רפואה סינית תזונה תזונה
חיפוש :

חיים במירוץ מטורף – זה הזמן להוריד הילוך ולשפר את איכות החיים שלך


מערכת העצבים שלנו מורכבת משתי מערכות:

  • מערכת סימפטטית שאחראית על שעות הפעילות שלנו ותפקוד תחת לחץ.
  • מערכת פראסימפטטית שאחראית על שעות השינה והפעילויות המתונות יותר שדורשות שלווה כמו פעולת העיכול, מנוחה, קריאה וכו'.

איזון בין שתי המערכות הינו חיוני ומאפשר לנו להיות ערניים ופעילים במשך היום ולישון שינה עמוקה וטובה בשעות הלילה. זהו איזון שמסייע לנו לשמור על בריאות תקינה.

החיים בעולם המודרני מאלצים אותנו להתמודד עם המון לחצים ודרישות אינסופיות בתחום הקריירה, הצורך בפרנסה, המשפחה, והחברה. אנו מוצאים את עצמנו בריצה אינסופית, מנסים להשיג מטרה לא ברורה ומתישים את עצמנו. אין לנו זמן לנוח, לשבת ולאכול בנחת, לקיים שיחות נינוחות, לעסוק בפעילות גופנית, או פשוט לקרוא ספר טוב להנאתנו.

לעיתים קרובות אנו מביאים את עצמנו למצב בו האיזון העדין בין שתי מערכות העצבים מופר בצורה בוטה. רבים מאתנו נוטים לפצות על רמות הסטרס ע"י שימוש יתר בחומרים מעוררים כמו שתיית קפה, משקאות אנרגיה, או שימוש בחומרים מדכאים, כמו סיגריות ואלכוהול, שימוש קבוע בסמים, בתוספי תזונה ובפורמולות צמחים. כל אלו בנוסף לחשיפה יום יומית ללחצים כמו נהיגה בכבישים, האזנה לחדשות מלחיצות, ניסיון לעמוד בדרישות בלתי אפשריות בעבודה, אכילה לא מסודרת ולא רגועה, מחסור בחופשות, או בזמני התרגעות ופעילות גופנית, כל אלו שוחקים את מערכת העצבים ומגבירים את חוסר האיזון בין המערכת שאחראית לרגיעה לבין זו שפועלת במצבי עקה (לרעת המערכת הפראסימפטטית).

מצבים כאלו של חוסר איזון בין המערכות, כשהמערכת הסימפטטית (זו האחראית על מצב, הפעילות והתפקוד תחת לחץ) נמצאת בעודף, יכולים לגרום לבעיות בריאות שונות ומגוונות כמו:

מצב כזה של חוסר איזון בין המערכות לאורך זמן וללא טיפול מתאים, יכול להביא למצב הפוך כביכול, בו המערכת הסימפטטית כבר כל כך מותשת מאורח החיים ומהסימפטומים שהגוף מייצר, והמצב הופך להיות מצב של כביכול עודף במערכת העצבים הפראסימפטטית (זו שאחראית על מצבי מנוחה ורגיעה) אז יכולים להתהוות סימפטומים של כאבים או תחושה של מחלה באופן כללי:

דיקור סיני לאיזון מערכת העצבים האוטונומית (המערכת הסימפטטית- פראסימפטטית), אני בודקת את השתלשלות האירועים שהביאו למצב הנוכחי ועוזרת לגוף לחזור לאיזון ולתפקוד תקין, בעזרת אבחנה מדויקת וטיפול מתאים לכל אחד על פי מצבו ובהתאם לסימפטומים מהם הוא סובל:דיקור סיני לבעיות עיכול,  דיקור סיני להורדת לחץ דם, דיקור סיני לעייפות כרונית, דיקור סיני לבעיות נשימה, דיקור סיני לכאבים.

 על ידי שינוי הרגלים ואורח חיים, ניתן לעזור ולקדם את הטיפול בדיקור :

  • ארוחות מסודרות במשך היום תוך הקפדה על אכילה רגועה ולעיסה טובה.
  • פעילות גופנית מהנה ומתאימה אישית
  • תרגול נשימות עמוקות ואיטיות אל הבטן
  • הימנעות מחומרים ותרופות מעוררות/מדכאות
  • שתיית מים
  • זמני רגיעה ומנוחה
  • הקפדה על שעות שינה מספיקות בלילה

 


יצירת קשר

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם2all - בניית אתרי אינטרנט