1. דף הבית
  2. /
  3. תזונה
  4. /
  5. איורודה – רפואה הודית מסורתית
איורודה – רפואה הודית מסורתית

איורודה – רפואה הודית מסורתית

אם התזונה הסינית והמקרוביוטית עוסקות ומטפלות בעיקרן במחלות שנוצרות בחיי האדם, האיורוודה מביאה פן נוסף שמשלים את התמונה: הסתכלות על המבנה הפיזי/רגשי איתו הגיע האדם לעולם והבנה של מה הוא צריך כדי להגשים את היעוד שלו.

לפי האיורודה כל בן אדם הוא קוסם ויש לו יעוד על פי המבנה איתו הוא הגיע לעולם.

האיורודה מדברת על שלושת הדושות, שהן בעצם איכויות המאפיינות שלושה טיפוסים שונים. שלושת הדושות מורכבות מארבעה אלמנטים: חלל, אוויר, אש ומים. איכויות אלו יכולות להיות נקודות החוזק של האדם במצב מאוזן והן יכולות להיות נקודות החולשה שלו כשהוא יוצא מאיזון.


טיפוסי ואטה  - מורכבים מחלל ואוויר, מאופיינים בקלילות, תנועתיות, רגישות, עדינות יובש וקור. כשיש הפרעת ואטה: בעיות במערכות ההפרשה, אי סדירות במערכת העיכול, גזים, כאבי בטן, יובש וקור, יובש בעור, יובש בשיער, יובש ברקמות, מרגישים חוויה של בדידות בעולם הזה. כדי לאזן הפרעת ואטה הדגש הוא על חום ולחלוח: ארוחות חמות מבושלות, שומן איכותי במזון, עיסויים עם שמנים מחממים כמו שמן שומשום, מנוחה ורגיעה, נשימות, מדיטציה.

במצב מאוזן הואטה היא מלכת הדושות, זאת שנותנת את הכיוון.

טיפוסי פיטה  – מורכבים מאש ומים, מאופיינים בשמנוניות, חום, קלילות, נוזליות, ניידות יעילה, שאפתנות, רוצים לטרוף את העולם. כשיש הפרעת פיטה: חום, דלקתיות, בעיות בקיבה, מעי דק, כבד, כיבים, פצעים בפנים ובגוף, עור אדמדם ובוהק. כדי לאזן הפרעת פיטה הדגש הוא על  מזונות מייבשים ומקררים, ירקות אביביים, מזון מוקפץ, מאודה, ירקות חיים, להיות באוויר הצח, להימנע מחשיפת הראש לשמש, מתינות בצריכת מזון שמן ומתובל.

במצב מאוזן  הפיטה  מאפשרת טרנספורמציה בעולם שלנו.

טיפוסי קאפה  – מורכבים מאדמה ומים מאופיינים בשמנוניות, קור, לחות, כבדות, דחיסות, איטיות. כשיש הפרעת קאפה: פנים נפוחות וחיוורות, בעיות לב, סינוסים, בעיות נשימה. כדי לאזן הפרעת קאפה, הדגש הוא על מזונות מייבשים ומחממים, פעילות גופנית, תנועה, מי מלח לשטיפת סינוסים.

במצב מאוזן הקאפה היא האימא, כדור הארץ, טיפוסי קאפה מאוזנים, מרגישים הכי בנוח בעולם שלנו.


יצירת קשר

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם2all - בניית אתרי אינטרנט